Найвідоміші історичні двері світу.
Ми розкажемо про найвідоміші двері у світі.
Загальновідомо, що вхідні двері — це візитівка оселі. А підтвердженням того, що двері можуть запам'ятатися надовго є - історичні факти. Ми розкажемо про найвідоміші двері у світі.
Двері «Селфрідж».
Бронзові та залізні панелі, які спочатку прикрашали ліфти Selfridge, були перевезені до колекції Народного міста в Музеї Лондона . Ці розсувні двері, які були встановлені в 1928 році, є прикладом стилю ар-деко з силуетними зображеннями, що представляють 12 знаків зодіаку.
Двері Храму Уено Тошогу.
Ворота в китайському стилі храму Уено Тошогу в Токіо, Японія, існують з 1651 року, їх спроектував Хідарі Джінгоро.
Стовпи воріт прикрашені двома різьбленими драконами, золотою фольгою, декількома різьбленими вручну прикрасами, включаючи квіти та птахів. Ворота зроблені так реалістично, що коли стемніє, здається що два дракони по обидві сторони ставка Сінобазу-но-іке спускаються, щоб напитися.
«Двері Джоконди».
Двері встановлені (швидше за все виставлені) в одному з салонів Бухареста. Це відомі «двері Джоконди», чиє обличчя в оточенні натуральної шкіри і 31 тисячі кристалів Swarovski, зображене на дверному полотні. Вартість такого дива перевищує 34 000 $
Двері «Палмер Хаус».
Двері Palmer House – бронзові двері у вигляді павича. Вони прикрашали історичний готель «Palmer House» у Чикаго з 1873 року після його повторного відкриття (після Великої чиказької пожежі в 1871 році). Двері важать більше тони, їх створила Tiffany & Co. На той час вони коштували 950 доларів США.
Королівські двері "Пале-Рояль".
Двері Пале-Рояль були виготовлені з красивої латуні, прикрашеної кедром і мозаїкою, з відповідними дверними молотками і вкриті хитромудрими візерунками. Ці двері є одними із найдорожчих дверей у світі та прикрашають обкладинки багатьох книжок про подорожі в Марокко.
Двері, подібні до цих, відомі в Марокко тим, що вони є єдиним декоративним елементом, який прикрашає основний і простий зовнішній вигляд будинку.
Двері Колумба
Одні з найвідоміших у світі дверей знаходяться у Вашингтоні, округ Колумбія. Двері Колумба — це пара дивовижних дверей, вперше встановлених у 1871 році на східному фронті Капітолія Сполучених Штатів. Ці масивні двері виготовлені з міцної бронзи. Вони мають майже 5 метрів у висоту і важать приблизно 10 тон. На них зображені сцени з життя мандрівника Христофора Колумба.
Художником був Рендольф Роджер, і його бронзові двері з альт-рельєфом роблять потужну заяву не лише про їхню тему, Христофора Колумба, але й про важливість Колумба для національної свідомості.
Двері Собору Паризької Богоматері.
Собор будувався майже 200 років, був розпочатий у 1163 році і закінчений у 1345 році і одним з його будівельників був майстер з металевих деталей.
Так завершальною деталлю, що прикрасила Нотр-Дам після закінчення будівництва, були величезні дерев'яні двері з декоративними металевими візерунками.
Головний фасад прикрашений кам’яними статуями та має три порталу. Основний знаходиться посередині, його арки підтримують по сім статуй з кожного боку, а головним декором є рельєфні сцени Страшного Суду. Богородиця з немовлям, розміщена в центрі на стовпі між двома дверима, топче змія, символ сатани. Чотири пори року представлені ліворуч, а чотири епохи життя – праворуч.
У Середньовіччі Нотр-Дам де Парі був Біблією для тих, хто не вміє читати: вся історія християнства – від гріхопадіння до Страшного суду – наочно розписана у скульптурах, що прикрашають будівлю.Цей видатний пам’ятник архітектури оспіваний в мистецтві і є одним з найвідоміших культових споруд світу.
Двері Версаля.
У Версальському палаці близько 700 кімнат, більшість з яких сполучені між собою. Дверей у палаці ще більше. Майже всі вони багато оздоблені та вкриті «золотими мотивами». Двері часто містять символіку, як-от королівські схрещені літери L або символ сонця, що представляє Людовика XIV, Короля-Сонця .
Після Французької революції 1789 року був поширений антагонізм до всього, що пов'язано з королівською владою . Усі меблі та твори мистецтва палацу, включаючи дзеркала, ванни та кухні, були продані на аукціонах. Усі королівські емблеми та лілії були зняті з дверей. Ремонт після багатьох років був зосереджений на відтворенні оригінального декору та поверненні дверям колишньої слави.
«Ворота Раю», чи найкрасивіші двері у світі!
Вони відомі італійською як «Porta del Paradiso», являють собою пару позолочених бронзових дверей, які стали одним із визначальних шедеврів італійського Відродження.
Найкрасивішими дверима на планеті прийнято вважати ці бронзові ворота баптистерія Святого Іоанна Хрестителя у Флоренції. Цей шедевр протягом 27 років створювали середньовічні майстри Андреа Пізано та Лоренцо Гіберті.
Ці розкішні двері складаються з десяти бронзових панелей, на кожній з яких з ретельною деталізацією зображені біблійні сцени. Оздоблення вийшло настільки майстерним, що сам Мікеланджело назвав ці двері «Воротами Раю».
Перші двері в історії були виготовлені з тканин або шкір тварин до того, як вони перетворилися на дерево, а пізніше бронзу та камінь. А в наш час різноманітності та вишуканості дверей немає меж, проте це вже зовсім інший дизайн,стиль та матеріали...